Plakat promujący Dożynki Gminne 2020Wójt Gminy Baranów oraz Przewodniczący Rady Gminy Baranów serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki, które odbędą się w dniu 23 sierpnia 2020 r. na placu przy ulicy Puławskiej w Baranowie.

Program:

 • 10:30 - Zbiórka uczestników uroczystości na Rynku w Baranowie
 • 11:00 - Msza w Kościele Parafialnym Jana Chrzciciela w Baranowie
 • 12:15 - Korowód dożynkowy - przejście z kościoła na plac przy ul. Puławskiej
 • 12:30 - Otwarcie uroczystości, powitanie gości,
 • 12:50 - Przedstawienie obrzędu dożynkowego w wykonaniu grupy obrzędowej z Baranowa i chóru „Pokolenie", dzielenie się chlebem
 • 13:50 - Przemówienia okolicznościowe
 • 14:10 - Koncert Orkiestry Dętej Gminy Końskowola
 • 14:50 - Występy artystyczne dzieci z gminy Baranów
 • 15:10 -Występy zespołów śpiewaczych z gminy Baranów: „Zagoździanki" z Zagoździa; „Czołnowianki" z Czotny; Śniadowianki" ze Śniadówki; „Kaolinki" z Baranowa; Koto Gospodyń Wiejskich z Baranowa; Zespół Seniorów z Baranowa „Śpiewamy co chcemy"
 • 16:20 - Występy: Chóru „Jubilat" pod kierunkiem Tadeusza Salamandry, działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Baranowie
 • 16:50 - Wręczanie nagród dla czytelników, którzy najbardziej aktywnie korzystają z usług Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie i przeczytali najwięcej książek
 • 17:10 - Konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży, sołtysów i mieszkańców przybyłych na uroczystość
 • 18:30 - Wręczanie nagród laureatom konkursów wieńców dożynkowych i stoisk dożynkowych
 • 19:00 - Uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia wizyty Józefa Piłsudskiego w Baranowie Koncert w wykonaniu największej góralskiej kapeli w Polsce „Małej Armii Janosika" działającej pod kierownictwem Damiana Pałasza - Prezesa Stowarzyszenia „Mała Armia Janosika"